8 лют. 2021

«Край, в якому я живу»

Підведено підсумки І туру (заочного) Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу», що відбувся з 9 листопада 2020 року по 1 лютого 2021 року.
1 лют. 2021

Обласний семінар для відповідальних за організацію гри «Сокіл» («Джура»)

29 січня 2021 року Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – ОЦТК) проведено семінар для відповідальних за організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у дистанційному режимі. У заході взяли участь понад 112 працівників системи освіти районів, міст, ОТГ Донеччини, які відповідають за організацію Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Під час роботи онлайн семінару учасники ознайомилися з нормативно-правовим забезпечення організації гри. Окрім цього, зусилля організаторів було спрямовано на відпрацювання з учасниками заходу методик, які у подальшому сприятимуть формуванню у молодого покоління національно-патріотичної свідомості та заохоченню молоді до вивчення власної історії, популяризації національно-патріотичного та спортивного виховання, фізичного та морального загартування на засадах цінностей українського козацтва.
29 січ. 2021

Школа педагогічної майстерності в ОЦТК

З метою прискорення процесу трансформації передового педагогічного досвіду в широку педагогічну практику, сприяння розвитку професійної майстерності освітян Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді 28.01.2021 було проведено засідання школи педагогічної майстерності у дистанційному режимі для педагогічних працівників Центру. До засідання долучилося 39 учасників.
27 січ. 2021

Україна – це ми!

Підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнської Фотовиставки до Дня Соборності України «Україна – це ми!», що відбувся з 15.01.2021 по 26.01.2021.
25 січ. 2021

З 21 по 24 січня Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді провів І етап Кубку Донецької області зі скелелазіння серед учнівської молоді «RockCup» (далі – І етап) у дистанційному режимі.
21 січ. 2021

22 січня – День Соборності України

У січні 1918 року була проголошена незалежність Української народної республіки (УНР), а на територіях, які входили до складу Австроугорської Імперії (Галичина, Буковина, Угорська Русь), у листопаді 1918 року утворилася Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох новоутворених держав у місті Фастові підписали передвступний договір про злуку обох українських держав в одну державну одиницю. Цей договір був урочисто проголошений у м. Києві на Софійській площі 22 січня 1919 року як злука УНР і ЗУНР. Той день увійшов у історію як День Соборності України. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Відтоді створилась єдина незалежна Українська Народна Республіка.
18 січ. 2021

«Український вертеп» в рамках гри «Сокіл» («Джура»)

Підведено підсумки онлайн-конкурсу «Український вертеп», що відбувся з 11.01.2021 по 15.01.2021 в межах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для середньої вікової групи
18 січ. 2021

19 січня – Свято Водохреща

Хрещення Господнє відзначається 19 січня і завершує цикл зимових різдвяних свят. Це церковне свято має безліч цікавих традицій і звичаїв святкування в Україні. У цей день православні християни згадують євангельську подію - Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, в 30-річному віці.
13 січ. 2021

Зимові канікули вихованців Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді

Упродовж зимових канікул серед вихованців гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Олена Лозинська) 29 грудня були проведені змагання з пішохідного туризму на дистанціях ІІ класу «Смуга перешкод зв’язки» та «Командна смуга перешкод», мета яких полягала у формуванні здорового способу життя, зміцненні духовного і фізичного здоров’я вихованців, популяризації і подальшому розвитку спортивного туризму, визначення найсильніших вихованців для участі у обласних змаганнях. У змаганнях взяли участь 14 вихованців, які достойно показали рівень своєї підготовки з техніки пішохідного туризму. 5 січня вихованці гуртка під керівництвом Олени взяли участь у спортивно-туристському святі «Різдвяні старти». Діти подолали естафету з елементами загальнофізичної підготовки та елементами туристських навичок. Гуртківці отримали заряд гарного настрою та позитивних емоцій.
11 січ. 2021

Символи Різдва

Наші пращури з особливими почуттями чекали Різдва Христового – радісного та світлого свята. З давніх-давен люди на Україні напередодні Святвечора намагалися в своїй оселі створити атмосферу добра та спокою, миру й щастя, добробуту й багатства. Це їм вдавалося зробити не тільки за допомогою словесних та магічних дій, але й справ, що виконувалися. До свята готували не тільки пісні страви для вечері, а й прибирали та прикрашали хату. Відомо, що символами Різдва наших предків були не лише кутя, дідух, а ще й так звані «павуки» та «їжаки». Другого січня дівчата виготовляли з тіста чи глини – їжаків, з житніх солом’яних трубочок підвісні декоративні прикраси – «павуків». Вони були невагомі й нагадували павутину й живу істоту.