9 груд. 2020

10 грудня - День прав людини

10 грудня - День прав людини Після закінчення Другої світової війни і спроби усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини.
7 груд. 2020

Конкурс «Моє місто WOW!»

З 16.10.2020 по 20.11.2020 проходив конкурс «Моє містоWOW!» на Всеукраїнській веб-платформі Youth Media Lab. Вихованці Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді представили 3 роботи: - «Краматорськ – перлина Донеччини» (Маргарита Кароткова, гурток «Історичне краєзнавство», керівник Ірина Отоса); - «Парки міста Краматорськ» (Аліна Андрєєва, гурток «Юні екскурсоводи», керівник Людмила Мірошниченко); - «Святогірськ – місто сильних та щасливих людей» (Поліна Новак, гурток «Юні скаути», керівник Олена Біла).
4 груд. 2020

День Збройних Сил України

День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році Закону України «Про Збройні Сили України». Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її сувернітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та її відсіч, охорону повітряного, підводного простору держави у межах територіального моря України.

1 грудня - Всесвітній день боротьби проти СНІДу

ОЦТК проти СНІДу
1 груд. 2020

Про підсумки проведення Обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді «Донбас заповідний» у 2020 році

Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді було проведено в дистанційному режимі конкурси Обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді «Донбас заповідний». На обласний етап надійшло 167 конкурсних робіт за напрямами «Прикладна екологія», «Дослідницький», «Мандруємо Донеччиною». Найактивнішою стала молодь Мирнограда, Бахмута, Слов’янська, Дружківки, Торецька, Волноваського, Бахмутського, Слов’янського, Костянтинівського районів та Лиманської ОТГ.

Юні краєзнавці-дослідники на Миколаївщині

14 листопада 2020 року Миколаївщина в одинадцяте зустріла юних краєзнавців-дослідників з усієї України. Але в цьому році ХІ Всеукраїнська краєзнавча конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» відбулася в онлайн-форматі. Проводилась конференція двома етапами – заочним та очним. Для участі в заочному етапі надійшло 147 робіт, за результатами розгляду яких відібрано та запрошено до участі в онлайн-етапі 97 учасників, серед них 4 вихованців Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.
27 лист. 2020

День пам’яті жертв голодоморів

Вихованці гуртків Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді "Українське народне декоративно-ужиткове мистецтво" (керівник Світлана Городнича) та " Історичне краєзнавство" (керівник Тетяна Єфименко) долучилися до флешмобу "Квітка-незабудка", присвяченого Дню пам’яті жертв голодоморів.
27 лист. 2020

28 листопада - День пам’яті жертв голодоморів

Цей день щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Згадувати жертв голодомору на офіційному рівні вперше запропонував своїм указом другий президент України Леонід Кучма в листопаді 1998 року. Називалася ця дата Днем пам’яті жертв Голодомору. У 2000 році назву було змінено на День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Указом третього президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 він став називатися День пам'яті жертв голодоморів.
20 лист. 2020

21 листопада − День Гідності та Свободи

Цей день відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Затверджене указом п’ятого Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.
20 лист. 2020

Всесвітній день дитини

Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей. Його відзначають у річницю прийняття Декларації прав дитини (20.11.1959) та Конвенції про права дитини (20.11.1989). Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, - визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.