7 січ. 2021

Різдво Христове

Кожне свято має свої невід'ємні традиції. Для святкування Різдва Христового такою традицією є Різдвяний вертеп. Вертеп - в перекладі з давньоруської, означає печера, саме в вертепі за святим писанням, народився Ісус. Різдвяний вертеп - це своєрідний ляльковий театр, який показували на Різдво Христове і на святках. Це дійство почало існувати в Україні більше 200 років тому. Сцену вертепу прикрашали, ззаду обов'язково поміщали ікону Різдва Христового або ікону Пресвятої Богородиці з Немовлям Христом. Усередині вертепу малювали вікна, зірки, хрести. Сцена освітлювалася свічками. Виготовляли ляльок, які зображували жінку з немовлям на руках, ангелів, пастухів, волхві тощо.
30 груд. 2020

Діти Донеччини вітають з Новим роком та Різдвом Христовим

Вихованці Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – ОЦТК) долучилися до святкування Нового року та Різдва Христового. Наші вихованці розробили вітальні Новорічні листівки, фотоколажі «Казковий Новий рік» та підготували відеопривітання. Усього було задіяно 134 дитини. Також триває надходження робіт на онлайн-конкурс «Український вертеп», що проходить у рамках Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
30 груд. 2020

29.12.2020 відбулося засідання педагогічної ради

29.12.2020 відбулося засідання педагогічної ради Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді на платформі Google Meet
22 груд. 2020

ЩОРІЧНА ОБЛАСНА ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «ДОНБАС – МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»

22 грудня Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – ОЦТК) провів Щорічну обласну історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Донбас – мій рідний край» у дистанційному режимі.
18 груд. 2020

Підведено підсумки експедиції «Моя Батьківщина – Україна» у Донецькій області.

ІІ (регіональний) тур Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» відбувся з 09.11.2020 по 11.12.2020 у дистанційному режимі. Організатори - Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.
18 груд. 2020

«Джерело творчості»

З 1 жовтня по 1 грудня 2020 року в Донецькому обласному центрі туризму та краєзнавства учнівської молоді відбувся конкурс педагогічної майстерності «Джерело творчості»
15 груд. 2020

З 10 по 13 грудня Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – Центр) провів VІ фінальний етап Чемпіонату Донецької області зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «DonOrientChamp» (далі – VІ фінальний етап) у дистанційному режимі.
15 груд. 2020

«Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…»

Вихованці Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді взяли участь у ІІ Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції серед учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…», що відбулася 10-11 грудня 2020 року в місті Косів Івано-Франківської області (у режимі онлайн).
14 груд. 2020

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щороку 14 грудня ми відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.
11 груд. 2020

ХІІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»

З 27.11.2020 по 06.12.2020 було проведено ХІІІ Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». Захід проводився департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації спільно з Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – ОЦТК) та Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді у дистанційному режимі.