26 трав. 2020

Семінар-практикум «Візуалізація як спосіб розвитку інформаційних компетенцій під час організації краєзнавчої роботи»

У Донецькому обласному центрі туризму та краєзнавства учнівської молоді відбувся Семінар-практикум з підготовки керівників гуртків «Візуалізація як спосіб розвитку інформаційних компетенцій під час організації краєзнавчої роботи».
25 трав. 2020

З метою національно-патріотичного виховання, формування та розвитку художньо-естетичного смаку, творчих здібностей дітей та молоді, збереження історичної пам’яті, поглиблення знань про слов’янську культуру, її спадщину та цінність для розвитку національних культур 22.05.2020 Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді була проведена регіональна пошуково-дослідницька краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Донеччина – мій рідний край», присвячена Дню слов’янської писемності й культури.
21 трав. 2020

21 травня — День вишиванки.

День вишиванки в Україні немає фіксованої дати. Щороку святкування припадає на третій четвер травня. Колективи, родини змагаються за звання кращих у своїх вишиванках. Це патріотичне змагання розпочалось у 2014 році, коли вперше провели всеукраїнський фотоконкурс «Моя родина у вишиванці». До організаторів свята надсилали світлини не лише з міст і сіл України, а й з 8 країн світу: Канади, США, Італії, Німеччини, Франції, Росії, Румунії, Португалії.
18 трав. 2020

18 травня - Міжнародний день музеїв

Щорічно, починаючи з 1977 року світ відзначає свято музейництва, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культурної спадщини, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. Музей – цінне сховище історичних пам`яток, а також місце духовного скарбу.
14 трав. 2020

Регіональна краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Донеччина у ІІ світовій війні», присвячена 75-річчю Перемоги над нацизмом у Європі

З метою вшанування подвигу мешканців Донеччини над фашизмом під час Другої світової війни (1939–1945 рр.) 07.05.2020 Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді була проведена регіональна краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Донеччина у ІІ світовій війні», присвячена 75-річчю Перемоги над нацизмом у Європі.
14 трав. 2020

15 травня - Всесвітній день захисту клімату.

Збереження клімату — одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті — все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, робить негативний вплив на продовольчу, життєву і майновий безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.
13 трав. 2020

Інформація про Школу виховників джур «Торська Січ».

На виконання Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді провів 21-25 квітня теоретичний онлайн-етап Школи виховників Джур «Торська Січ» (далі – ШВД) та з 27 квітня по 05 травня учасники виконували свої курсові проєкти.
13 трав. 2020

46 зліт-семінар туристсько-краєзнавчого активу Донецької області

46 зліт-семінар туристсько-краєзнавчого активу Донецької області Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, вперше був проведений дистанційно, з використанням платформи ZOОM з 04.05.2020 по 08.05.2020.
8 трав. 2020

8 травня — День пам’яті та примирення

Пам’ятний день 8 травня в Україні відзначають в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів..».
6 трав. 2020

ІНФОРМАЦІЯ про проведення VІІІ обласного зльоту юних туристів-краєзнавців

29.04-30.04.2020 р. на платформі CLASSRООM Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді був проведений VІІІ обласний зліт юних туристів-краєзнавців.